Grupy wiekowe

Dzieci w wieku 3 – 13 lat

eye 2 eye

Jeżeli Twoje dziecko potrzebuje okularów korekcyjnych...

Pytaj o lekkie i wytrzymałe oprawy oraz lekkie i odporne na zarysowania i pęknięcia soczewki np. PNX z powłoką antyrefleksyjną.
Dziecko może, a nawet powinno używać okularów przeciwsłonecznych. Chronią one przed szkodliwym promieniowaniem UV. Najlepszymi kolorami soczewek dla dzieci są brązowy i szary, ponieważ nie zakłócają widzianych barw.
Pamiętaj o regularnych wizytach u okulisty. Odpowiednia korekcja wad wzroku ma wpływ na efektywność nauki i rozwój Twojego dziecka. Pytaj o szoczewki organiczne z powłokami antyrefleksyjnymi, barwione soczewki korekcyjne, okulary słoneczne z filtrem UV.


Młodzież w wieku 14 – 19 lat

eye 2 eye

Jesteś osobą młodą i powinieneś nosić okulary.

Jeżeli chcesz by soczewki korekcyjne były lekkie i cienkie a Twoje oczy wyglądały naturalnie pytaj o płaskie konstrukcje, np. Nulux Eyas. Powłoki antyrefleksyjne poprawią kontrast i wygaszą odbicia światła a Twoje oczy będą wyglądać bardziej naturalnie.
Uzupełnieniem okularów mogą być soczewki kontaktowe, zwłaszcza podczas uprawiania sportów, rekreacji, na imprezach - w sytuacjach kiedy okulary nie są wygodnym rozwiązaniem. Pytaj o soczewki jednodniowe Moist lub Dailies, soczewki systematycznej wymiany Oasys, Optix i Soflens 59. Istnieją również soczewki kontaktowe kolorowe, np. Freshlook, które mogą dodatkowo uatrakcyjnić Twój wygląd. Pamiętaj, że po całym dniu noszenia soczewek powinieneś dać odpocząć oczom. Nie przestrzeganie zasad higieny i zbyt długie noszenie soczewek grozi powikłaniami np. zapaleniem spojówek.
Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych - ochronią Cię przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przy uprawianiu sportów i prowadzeniu pojazdów warto kupić okulary polaryzacyjne, które wygaszą odbicia światła od gładkich powierzchni. Soczewki barwione mogą być wykonane również z Twoją korekcją.


Osoby w wieku 20 – 40 lat

eye 2 eye

Jesteś osobą aktywną, dużo pracujesz, często przed monitorem komputera, w sztucznym oświetleniu? Potrzebujesz okularów.

Aby zadbać o atrakcyjny wygląd i komfortowe samopoczucie możesz skorzystać z bogatego asortymentu opraw okularowych firm Silhuette, Hugo Boss, Max Mara, J. F. Rey, Brendel Menrad. Do swoich okularów wybierz soczewki lekkie, cienkie i o płaskich konstrukcjach, np. Nulux 1.67 firmy Hoya. Powłoki antyrefleksyjne wygaszą odbicia światła co poprawki komfort i kontrast widzenia oraz uatrakcyjni wygląd Twoich oczu - pytaj o Ideal, Mystic, Super, Hi-Vision, Super ET. Przy dużej wrażliwości na światło słoneczne możesz skorzystać z soczewek fotochromowych, Transitions, Solio, Sunsensors, które zabarwiają się pod wpływem światła naturalnego, a w pomieszczeniach rozjaśniają się. Możesz również wykonać okulary przeciwsłoneczne ze swoją korekcją, wybrać kolor zabarwienia (soczewki barwione JZO, Hoya) oraz oprawkę, lub gotowe okulary przeciwsłoneczne np. Max Mara, Pierre Cardin, Gucci, Esprit, w których wymienimy soczewki na korekcyjne, zabarwione jak w danym modelu.
Przy prowadzeniu samochodu i uprawianiu sportów przydadzą Ci się okulary polaryzacyjne, które wygaszą odbicia światła od powierzchni (mokra jezdnia, lustro wody). Pytaj o soczewki polaryzacyjne Hoya, JZO, Zeiss.
W sytuacjach kiedy okulary nie są wygodne (imprezy, sport, taniec) wypróbuj soczewki kontaktowe - dadzą Ci większą swobodę oraz możliwość zmiany koloru oczu. Pytaj o soczewki jednodniowe Moist, Dailies, systematycznej wymiany Oasys, Optix, kolorowe Freshlook.


Osoby po 40stym roku życia

eye 2 eye

Na stałe nosisz okulary korekcyjne, a mimo to masz bardzo zmęczone oczy po całym dniu pracy?

W bliskich odległościach wypróbuj soczewki korekcyjne, relaksacyjne Nulux Active - poczujesz większy komfort i rozluźnienie mięśni swoich oczu. Gdy czytanie sprawia Ci trudności, a Twoje ręcę są "zbyt krótkie", by wyraźnie zobaczyć tekst, oznacza to, że potrzebujesz okularów do bliży. Gdy pracujesz przy komputerze wybierz soczewki do bliży i odległości pośrednich typu Addpower, Work Style, Business.
Jeżeli nosisz okulary i nie chcesz ciągle zmieniać z tych do dali na do czytania i odwrotnie idealnym rozwiązaniem są soczewki wieloogniskowe (progresywne i dwuogniskowe), które zapewnią Ci swobodne widzenie na każdą odległość. Pamiętaj o powłokach antyrefleksyjnych - będziesz widzieć wyraźniej bez refleksów i odbić światła.
Przy dużej wrażliwości na światło słoneczne korzystaj z soczewek fotochromowych, które zabarwiają się pod wpływem światła naturalnego, a w pomieszczeniach rozjaśniają się, np. Transitions, Solio, Sunsensors. Polecamy również soczewki korekcyjne barwione firm Hoya, JZO, Zeiss. Możesz wybrać do nich oprawy z modnych kolekcji lub gotowe okulary przeciwsłoneczne np. Gucci, Dior, Hugo Boss, Pierre Cardin, w których wymienimy soczewki na korekcyjne zabarwione jak w danym modelu.
Do prowadzenia samochodu, uprawiania sportów przydadzą Ci się okulary polaryzacyjne, które wygaszą odbicia światła od powierzchni (mokra jezdnia, lustro wody).
W sytuacjach kiedy okulary nie są wygodne (imprezy, sport, taniec) wypróbuj soczewki kontaktowe - dadzą Ci pełną swobodę oraz możliwość zmiany koloru oczu. Pytaj o soczewki jednodniowe Moist, Dailies, systematycznej wymiany Oasys, Optix, kolorowe Freshlook.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl